Uudised

Üle kogu Eesti teeb tööd 65 brigaadi ja üle 200 inimese

08.08.2023

Alates esmaspäeva hommikust Eestit räsinud tormid on toonud kaasa hulgaliselt kahjustusi ja elektririkkeid. Elektrilevi poolt tegeleb üle 200 inimese kahes vahetuses rikete likvideerimisega ja kriisikomisjon kohtub iga kolme tunni tagant.

Tormi kolmanda taseme hoiatus anti välja saartel, Läänemaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Võrumaal. Teise astme hoiatus on Raplamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Põlvamaal, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Mujal Eestis anti esimese taseme hoiatus, mille kohaselt võib ilm olla teatud olukordades ohtlik. Torm on murdnud palju puid ja oksi, mis on tekitanud hulgaliselt rikkeid üle Eesti ja hetkel on elektrita ca 5000 klienti.


„Üle 200 inimese teeb tööd selle nimel, et vaatamata tugevale tuulele, saaksime täna hilisõhtuks enamuse keskpinge rikkeid korda tehtud ja elektriühendused taastada. Täname omalt poolt kõiki tublisid inimesi, kes on saatnud meile MARU rakenduse kaudu rikete pildid ja asukohad, see annab lahendamisele tublisti kiirust juurde,“ lubas Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Tugevad tuuled ja äike kahjuks aeglustavad rikete lahendamist, kuna sellistes tingimustes on see eluohtlik. „Seepärast ka näeme juba, et madalpinge rikete lahendamine võib osaliselt jääda ka homsesse päeva,“ sõnas Härm.

Tormituuled ja äike põhjustavad palju kahju ning toovad kaasa ka ulatuslikke elektrikatkestusi. Elektrilevi brigaadid teevad tööd rikete kõrvaldamisel kahes vahetuses üle Eesti. Kuid äikesetormid võivad rikete lahendamise aega pikendada kuna siis on eluohtlik elektritöid teha ja inimeste ohutus on kõige olulisem. Samuti palume ka kõikidel elanikel katkenud elektriliinidest eemale hoida ning kindlasti mitte ise parandama hakata, kuna need on eluohtlikud.

Elektrilevi ja partnerid teevad kõik endast oleneva, et klientide ühendus võrguga võimalikult kiirelt taastada.

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.