Uudised

Elektrilevi on juba varahommikust rikkeid lahendanud

07.10.2023

Keskkonnaagentuur on andnud tänaseks tervele Eestile tormihoiatuse: tuul kuni 32 meetrit sekundis, äike ning tugevad vihamsajud. Elektrilevi tegi ettevalmistusi tormi tulekuks juba reedel ja suurendatud jõududega likvideeritakse rikkeid alates täna varahommikust. Kuna tormituuled alles koguvad hoogu, siis on oodata elektrikatkestuste lisandumist.

Kogu Eestile on antud teise astme hoiatus koos tormituultega kiirusega kuni 32 meetrit sekundis ja tugevate vihmasadudega, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Torm on juba murdnud palju puid ja oksi, mis on tekitanud hulgaliselt rikkeid üle Eesti ja hetkel on elektrita ca 8100 klienti ning see number kindlasti veel kasvab.

„Meie jaoks on prioriteet võimalikult kiiresti rikked likvideerida ja oleme suurendatud jõududega tööl kahes vahetuses. Kuna torm ennustuste järgi alles kogub hoogu, siis näeme, et rikkeid on veel juurde tulemas. Kahjuks on rikete lahendamine nii tugevate tuulte ja äikesega raskendatud, kuna see on eluohtlik ja ohutus on kõige olulisem. Paneme ka inimestele südamele, et kõiki hoiatusi järgida ning ohtliku ilmaga püsida kodus turvaliselt ja tervena,“ lausus Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Tormituuled ja äike ning tugevad vihmasajud põhjustavad palju kahju ning toovad kaasa ka ulatuslikke elektrikatkestusi. Elektrilevi brigaadid teevad tööd rikete kõrvaldamisel kahes vahetuses üle Eesti. Kuid niivõrd tugevad tormituuled koos äikese ja vihmaga võivad rikete lahendamise aega pikendada, kuna on eluohtlik elektritöid teha ja inimeste ohutus on kõige olulisem. Samuti palume ka kõikidel elanikel katkenud elektriliinidest eemale hoida, kuna need on eluohtlikud.

Elektrilevi ja partnerid teevad kõik endast oleneva, et klientidele elekter võimalikult kiirelt taastada.

Palume elanikel valmistuda tormiseks ööks ja siin on ka juhised abiks.

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.