Uudised

Elektrilevi investeeris üheksa kuuga üle 65 miljoni euro

01.11.2012
Võrguettevõtja Elektrilevi on käesoleva aasta üheksa kuuga investeerinud elektrivõrku 65,2 miljonit eurot, mille eest ehitati muuhulgas 1157 kilomeetrit elektriliine ja 473 alajaama. Investeeringute maht on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 34 protsendi võrra.

„Kasvanud investeeringute toel oleme tänaseks võrreldes eelmise aastaga ehitanud ligi 300 kilomeetrit rohkem elektriliine. Sellises mahus liinide uuendamisega soovime jõuda 15 aasta pärast olukorda, kus 75 protsenti võrgust on maa- ja õhukaablis ja ilmastikust tingitud katkestused muutuvad pigem harvaks nähtuseks," ütles Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.

Kokku on tänavu üheksa kuuga ehitatud 792 kilomeetrit maakaabelliini ja paigaldatud 365 kilomeetrit õhukaablit.

„Et täna sõltub elektrivarustuse kvaliteet veel suurel määral ilmaoludest, on meie prioriteediks ka rikete võimalikult kiire kõrvaldamine. Katkestuste aja vähendamises näeme edusamme. Kui möödunud aasta 9 kuu jooksul oli ühe katkestuse keskmine pikkus 119 minutit, siis sel aastal 92 minutit ehk ligi veerandi võrra vähem," lisas Mere. Katkestuste lühendamise ühe tõhusa vahendina on Elektrilevi võrku paigaldanud kaasaegset automaatikat, mis rikkelise liinilõigu eraldab ja voolu võimalikult kiiresti ülejäänud majapidamistele taastab.

Kolmandas kvartalis tegi Elektrilevi võrgu uuendamistöid kõigis maakondades. Perioodi suurima ehitusena valmis rohkem kui miljon eurot maksnud Tabasalu piirkonnaalajaam, millega paranes elektrivarustus ligi 5400-l majapidamisel Harku vallas, Tabasalus ja Tiskres. Samuti valmis Põltsamaa keskpinge ringtoide ja renoveeriti vananenud elektriliin, millega paranes elektrivarustus ligi 5000-l Jõgevamaa majapidamisel.

Elektrilevi on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Lisainfo:
Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989