Uudised

Elektrilevi hangib 15 miljoni euro eest elektrimaterjale

12.06.2012
Võrguettevõtja Elektrilevi sõlmis kolmeaastase lepingu SLO Eesti AS-ga, kes tarnib materjale elektrivõrgu hooldus- ja remonttöödeks. Elektrimaterjalide kolmeaastase tarne maht on ligikaudu 15 miljonit eurot.

"Sõlmitud lepingus on kaks olulist uuendust," ütles Elektrilevi hangete osakonna juhataja Koit Semjonov. "Esiteks oleme määranud materjalid, mille tarne peab olema tagatud kahe tunniga – sellega kindlustame, et rikke kiire kõrvaldamine ei jää materjali või seadme puudumise taha," lisas Semjonov. Tema sõnul on katkestuste korral kiire reageerimine Elektrilevile oluline eesmärk. „Kui möödunud aastal kõrvaldasime enam kui 70% riketest kahe tunni jooksul, siis tänavu oleme seadnud sihiks seda näitajat veelgi parandada," märkis ta.

Teise muudatusena on hankepartneriga kokku lepitud kasutatud elektrimaterjalide ja -seadmete ladustamise tingimused, mis loob eelduse nende tõhusaks taaskasutuseks. Materjalide taaskasutamine on mõistlik, kui näiteks võrgu arengu tõttu tuleb liin ümber ehitada, kuid osa vana liini materjale on veel täiesti töökõlblikud. "Sõlmitud lepinguga tekib tervikpilt töökorras seadmete laovarust eri piirkondades, mis muudab materjalide kasutamise efektiivsemaks," selgitas Semjonov.

Kokku planeerib Elektrilevi iga-aastaseks elektrivõrgu hooldus- ja remonttööde mahuks sel ja eesolevatel aastatel ligi 15 miljonit eurot. Suuremad tööd puudutavad mastide uuendamist, hooldustöid alajaamades ja liinikoridoride puhastamist võsast. Aasta jooksul vahetatakse elektrivõrgu hoolduse ja remondi käigus välja ligi 6000 vana liinimasti, tehakse hooldustöid umbes 4000 alajaamas ja puhastatakse võsast 3000 kilomeetrit liine.

Elektrimaterjalide tarneleping riigihanke võitnud SLO Eesti AS-ga sõlmiti kolmeks aastaks pikendamisvõimalusega kaheks aastaks.

Elektrilevi on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Lisainfo:
Kaarel Kutti
Kommunikatsioonispetsialist
Elektrilevi OÜ
Tel: 55 54 1989
www.elektrilevi.ee