Uudised

Põltsamaa linn sai kindlama elektrivarustuse

08.10.2012
Põltsamaa linnas lõppesid ligi 300 000 eurot maksnud ulatuslikud Elektrilevi liinide uuendamistööd, mis tagavad kindlama elektrivarustuse ligi 5000 majapidamisele. Lisaks suurendati elektrivõrgus vabu võimsusi, mida vajavad linna tööstusettevõtted.

„Ehitasime kaks uut liini. Ühega lõime juurde vabu võimsusi, mille arvel saavad laieneda kohalikud ettevõtted. Teise liiniga tekitasime Põltsamaale ringtoite, mis võimaldab elektririkke korral voolu kiiresti ümber lülitada, nii et kliendid ei jääks elektrita," rääkis Elektrilevi arendus-ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen.

Senised liinid olid vananenud ja rikkelised, mistõttu otsustati need täielikult uuendada ja ilmastikukindlaks ehitada. Tööde käigus asendati üle 5 kilomeetri tavalist õhuliini maakaabliga ja uuendati Pika tänava, Lipsu, Kaare ning Tartu maantee alajaamad.

Külljastineni sõnul pakkusid tööd erinevate piirangute tõttu tavalisest rohkem väljakutseid. Nii tuli juba projekteerimisel arvestada käpaliste kaitsealaga, teha töid muinsuskaitsealal järelevalve all ja vedada uus kaabelliin läbi pargiala ilma kaevetöid tegemata, nii-öelda kinnisel meetodil liini maasse puurides.

Kokku investeerib Elektrilevi käesoleval aastal Jõgevamaa elektrivõrku 2,81 miljonit eurot, millega renoveeritakse 45 alajaama ja vahetatakse 101,9 kilomeetrit vana õhuliini ilmastikukindla maa- ja õhukaabli vastu.


Elektrilevi on võrguettevõtja, kes toob elektri kohale kodudesse ja ettevõtetesse ning hooldab ja uuendab elektrivõrku. Ettevõte haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

Kaarel Kutti
Kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989