Uudised

Elektrilevi tormikahjude hüvitis kajastub detsembris väljastavatel arvetel

01.11.2013
Täna kella 13 seisuga oli Elektrilevi voolu tagasi toonud 145 000 majapidamisele. Teadaolevalt on vooluta kodusid veel ligikaudu 6900, kuid see arv kindlasti kasvab, kuna osade madalpingerikete ulatus on veel selgitamisel ja nädalavahetusel võib osa kliente avastada veel suvekodudes toimunud rikkeid, millest võrguettevõte teadlik ei ole.

Kõik hetkeks teadaolevad rikked on kõrvaldatud Hiiu-, Harju-, Jõgeva-, Lääne- ja Ida-Viru ning Jõgeva maakondades. Täna õhtuks prognoositakse viimased katkestused kõrvaldada ka Järvamaal ning homse päeva jooksul Tartumaal ja Saaremaal.

“Kõige rängemalt on torm tabanud Viljandi- ja Pärnumaad, kuhu oleme suunanud kõvasti jõudusid appi,” selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. “Madalpinge- ehk väikeste liinide parandamine tähendab olukordi, kus üht puud eemaldades ja liini pingestada püüdes selgub, et samal liinil on teinegi rike, mille kohta tuleb taas otsima hakata. Nii käime mõnikord läbi mitmeid liinikilomeetreid ja läheb tunde, mille tulemusel taastub elekter näiteks kümnele kodule. See on alati tormi tagajärgedel kõige keerulisem faas – inimesed on arusaadavalt kannatust kaotamas ja elektrikud väsinud, kuid saame lubada, et pingutame ja jätkame tööd ka nädalavahetusel,” selgitas Tõnne.

Täna kell 13 saabus tähtaeg, mil määruse järgi peab võrguettevõte erakorralise sündmuse tagajärjel tekkinud rikked kõrvaldama. “Kõik kliendid, kellele me selleks ajaks voolu taastanud ei ole, saavad võrgutasu vähenduse novembrikuu arvel, mis väljastatakse detsembrikuus,” selgitas Elektrilevi klienditeeninduse osakonna juhataja Taavo Randna. Võrgutasusid vähendatakse majandus- ja kommunikatsiooniministri määruses toodud summades, mis jäävad vahemikku 7,99 kuni 23,97 eurot vastavalt sellele, kui kaua lubatud katkestuste kõrvaldamise aega ületati. Vähenduse määra näeb klient detsembris saadetava arve tagaküljel. Vaata, kuidas kajastub võrgutasu vähendamine võrguarve tagaküljel »

“Oleme pidevalt uuendanud rikketelefoni 1343 häälsõnumis katkestuste kõrvaldamise prognoose ja kui esimestel päevadel saime madalpingerikkeid prognoosida üldisemalt, siis nüüd on teave üha täpsem juba konkreetse valla ja küla lõikes. Seega on 1343 automaatvastaja kliendile kõige õigem koht info allikaks,” selgitas Randna.

Elektrilevi tuletab meelde, et katkenud elektriliine ei tohi mingil juhul puudutada ega neile läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Kui inimesed märkavad ohtlikke olukordi või neil on infot puu asukoha kohta liinil, palub ettevõte helistada rikketelefonil 1343. Ettevõte palub vabandust katkestustest tingitud ebamugavuste pärast.

Koondülevaade tormiolukorrast tekkinud riketest maakondade kaupa 1. novembri kella 13 seisuga (pdf) »

Kaarel Kutti
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist
Tel: 55 54 1989