Uudised

Ära maksa liiga palju! Uus digiteenus - Elektritest

26.04.2021

Meil kõigil on ette tulnud olukordi, kus majapidamises kerkib esile elektriga seonduv teema. Kõige lihtsamaks näiteks võib tuua elektripirni vahetuse. Sellega pole suurt muret, saab hakkama!

Kuidas aga käituda sel juhul, kus majapidamises viskab elektrikilbis kaitsme välja või on soov kodusesse elektrisüsteemi lisada mõni energiamahukas seade või hoopis tahtmine kontrollida, kas ma ei maksa liiga palju, omades ülemäärast võimsust ehk liiga suurt peakaitset?

Elektrilevi on loonud mugava võimaluse kodust elektrisüsteemi ainulaadse digiteenuse abil ise testida. Elektritesti tegemine võtab reeglina aega vaid mõne minuti ja võimaldab iseseisvalt lahendada lihtsamaid elektriga seotud küsimusi, elektrikut tellimata.


Mis olukordades on Elektritestist kindlasti abi?

 • Elektritest aitab hinnata, kas uue energiamahuka seadme (näiteks õhksoojuspump, saunakeris, elektriauto laadija jt) lisamine majapidamisse vajab ühtlasi ka suuremat peakaitset.
 • Elektritest aitab säästa liigselt võrgutasult. Test näitab, kas valitud peakaitse vastab tänasele tarbimisele või on see liiga suur ja peakaitset vähendades saab säästa üleliigselt võrgutasult.
 • Elektritest annab võimaluse tuvastada seadme, mis on hakanud liigselt elektrit tarbima ning põhjustanud elektriarve ootamatu suurenemise.
 • Elektritest annab hinnangu koormuse jaotusest ja aitab veenduda, kas koormuste ringi jaotamine faaside vahel lahendab võimaliku probleemi ning peakaitsme suurendamine ei olegi vajalik.
 • Elektritesti tulemuseks on raport mõõtmistulemuste ja soovitustega. Testi tegemise võimalus on pea kõigil Elektrilevi koduklientidel, kuna sobilikud sidelahendusega arvestid on olemas 99-protsendil majapidamistel.

  Muretu elektritarbimise eeldus on õige suurusega peakaitse. Peakaitsme maksimaalse koormuse tuvastamiseks tuleb sisse lülitada kõik soovitud seadmed, et jäljendada olukorda, kus tavaelus tekib keskmisest suurem koormus.

  Tutvu Elektritestiga lähemalt »

  Elektritesti teenus on tasuline. Ühekordne test maksab 1,99 eurot ning 24h pakett võimaldab 11,99 euro eest sooritada teste nii palju kui on soovi ja vajadust. See on kordades odavam kui kutsuda olukorda hindama elektrik. Soovitused sobiva hinnapaketi valimiseks leiad Elektrilevi kodulehelt, teenuse abiinfost. Elektritesti tasu kajastub järgmise kuu võrguteenuse arvel.